KOLMAPÄEV, 06, Juuni 2012

Uued ja kasutatud raamatud -50% soodsamad!

Hea raamatuhuviline,


Nüüd kõik uued ja kasutatud raamatud -50% soodsamalt!

Kasuta võimalust ja telli kodulehelt WWW.KASUTATUDRAAMAT.EE


Kampaania kestab kuni 20.juuni 2012


Kasutatud Raamat
klienditeenindus

PÜHAPÄEV, 02, Oktoober 2011

Unesnõiduja. Tšuktši muinasjutte

Andres Ehin on Tšuktši muinasjuttude põhjal ümber jutustanud kolmteist lugu. Igasugu kollid, nõiad ja libainimesed. Libanaised, kes mehi sõid ja mehed, kes oma naisi ära süüa lasta tahtsid. Koll, kellele vai suhu rammiti ja sinna kuni kevadeni solki valati, figureeris toona vist isegi unenägudes. Kaljo Põllu illustratsioonid annavad vaid fantaasiale hoogu juurde.

Sügelisnõial olnud sada elukoda. Kojad seisnud täpselt maa ja taeva piiril. Sügelisnõid ise olnud juba ammust aega oma magamus siruli. Pole suutnud end ise liigutadagi. Ta ihu olnud üleni kärnas. Tema suu ja kurk, tema käed ja jalad, tema huuled ja silmad, tema tallad ja küünealused - kõik olnud sügelistega kaetud. Ainult naine nihutanud teda magamus vahetevahel ühest paigast teise.


Unesnõiduja

1.60 €

Lisa tellimusse

Taskuformaadis ja pehmes köites raamat sarjast Muinaslugusid kogu maailmast.

Aasia kauges kirdenurgas asub Tšuktšimaa. Põhja-Jäämere ja Vaikse ookeani vahele kiilutud poolsaarel pole pakased nii käredad kui Ida-Siberi sisemail, aga väga ...

PÜHAPÄEV, 02, Oktoober 2011

Hannu Mäkelä "Härra Huu"

Kui meeleolu on allpool nulli ja masendus kipub ligi, on kõige õigem leida omale mõni Hea Tuju Raamat. Gerald Durrell on alati kindla peale minek, aga ka mõni lasteraamat, nagu Vahtramäe Emil või Röövel Hotzenplotz või Karupoeg Puhh või Härra Huu. Noppeid raamatust:

- Härra Huud oleks võinud tuletikuga pikali lükata, nii vapustatud oli ta.
- Ega admiral Õllekõht vett ei joonud, aga selle vaatamine andis talle jõudu õlut oodata.
- Eluilmaski ei eksi ta seda enam jooma. Pigem lõikab ta või endal küüsi. Pigem läheb juuksuri juurde ja laseb juukseid lõigata. Või siiki mitte.
- See jutt istuks talle nagu nööpnõel juustu sisse.
- "Pealegi on meie arved, lisaks sellele, et nad on suurepärased, ka väga head, hiilgavad, toredad ja palju paremad kui kõigi meie konkurentide arved," laulis pangaametnik, nagu oleks ta telereklaam.
- Ta avas ja sulges suud, aga härra Huu hääl oli karavelliga Indiasse lennanud ja laulis parajasti hindude kontserdil.
- Päevad kulusid, aga härra Huu paikas neid, nagu oskas.
-Kuld hiilgab, aga mingit tõelist väärtust tal ei ole, mõtles härra Huu. See on vaid kokkulepe. Kui inimesed otsustaksid väärtuslikuks pidada põllukive ja hakkaksid koguma neid, visataks kuld minema ja seda vedeleks kõikjal. Mingit muud kasu kullast ei ole. Sellest ei saa ju midagi ehitada. Aga kivist saab.


Hannu Mäkelä

Härra Huu (1995)

Härra Huu on pisut käpardlik võlur, kes seikleb argises maailmas sellest üsna omamoodi aru saades. Ta on tohutult rikas, ent ei suuda ealeski taibata raha mõtet, loomult üksildane, leiab ta siiski eriskummalisi sõpru.

Hannu Mäkelä

Härra Huu (1985)

Käesolevaga on ühtede kaante vahele koondatud Hannu Mäkelä (s.1943), soome luuletaja, proosakirjaniku, «Otava» kirjastuse peatoimetaja kolm lasteraamatut. Autori lasteraamatud on mitmekihilised, kõige nooremad lugejad-kuulajad jälgivad ehk ...

KOLMAPÄEV, 28, September 2011

Vikont de Bragelonne ehk Kümme aastat hiljem 3. osa

See raamat on viimane raamat üldse, mis on kirjutatud nendest neljast musketärist. Kuidagi kahju oli siis, kui raamat läbi sai, kuna rohkem nendest ei kirjutata. Kolmas osa oli aga kuidagi kõige sündmusterohkem.

Nüüd siis sündmustest.
Rahandusminister korraldab balli, kus Aramis röövib kuninga ja viib ta vanglasse. Tuleb välja tõde, et kuningal on kaksikvend, kes on olnud kõigile teadmata. Aramis vahetab kuningad ära ja räägib sellest oma sõbrale, rahandusministrile, kes päästab kuninga vangist. Päris kuningas annab valekuninga d' Artagnani kätte ja d' Artagnan viib valekuninga saarele ja vastavalt kuninga käsule peab too kandma raudset maski, et nende sarnasust näha ei oleks. Kui see tehtud, peab d' Artagnan minema ühele saarele ja sealt üles leidma Aramise ja Porthose ning nad kuninga kätte viima, et kuningas saaks nad surma mõista. Kuningas vihkab neid kahte, kuna Aramis oli selle kõige taga ja Porthos aitas endalegi teadmata kaasa. D' Artagnan ei taha seda teha ja ta sõidab tagasi. Üks ohvitser võtab juhtimise üle. Porthos ja Aramis põgenevad, aga ellu jääb vaid Aramis. Porthos pärandab kogu oma Raoulile. Raoul on aga armuasjade tõttu meeleheitel ja läheb sõtta, et saada surma.  Ja saabki.  Athos ei ela seda üle ning heidab peale poja surmateate saamist hinge. Aramis aga põgeneb Hispaaniasse ja saab seal hertsogiks.

Pärast nelja aastat kohtuvad Aramis ja d' Artagnan. Aramis on Prantsusmaal saadikuna. Kuninga armuke La Vallière' ist aga kuningas enam ei hooli ja tal on juba uus armuke.
Tuleb aga sõda, Madalmaade vastu. Võitlevad Prantsusmaa ja Inglismaa Hollandi vastu. Sõjakäigul saab d' Artagnan ametikõrgendust. Ta saab Prantsusmaa marssaliks. Teate saamise hetkel tabab teda aga mürsk, mis ta tapab. Raamatus jäigi Aramis ainsana ellu. D' Aragnan' i viimased sõnad olid: 

"Nägemiseni, Athos ja Porthos, jää igaveseks jumalaga, Aramis!"


Kurb lõpp oli, aga muidu oli väga huvitav, soovitan seda raamatut kindlasti kõigile!!!

JOOKSEV AASTA